A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти та культури Лука-Мелешківської ТГ

Лука-Мелешківська сільська бібліотека

Бібліотека с. Лука-Мелешківська

Історична довідка

У 1881  році   сільський   схід   ухвалив  рішення про  необхідність  відкриття народного училища  замість  церковно - парафіяльної  школи.  З того ж  року  маємо  першу  згадку  про   існування   при  школі  бібліотеки. Бібліотеку  народного училища,  якою  завідував  Костецький  О.С.,  в  1902  році  відвідували  95  читачів.  Їм  видано  120 книг,  на  1906  рік   в  бібліотеці   нараховувалося  298  томів.  Усі  ці книги   були   власністю  Вінницького   комітету  піклування  про  народну   тверезість. 

З приходом Радянської влади у квітні 1920 року ініціативною групою молоді села було організовано хату-читальню, яка перебувала у віданні повітового комітету КСМУ. Працювала двічі на тиждень. Спочатку фонд був дуже малий: кілька газет та журналів, але за допомогою молоді, яка тягнулась до книги, щороку він поповнювався. І на 1.01.1922 року кількість книг становила 342 примірника. Працював при бібліотеці гурток співу. Першими бібліотекарями були вчителі місцевої школи.

У 1949 році побудовано сільський клуб, в приміщені якого відкрилась бібліотека.  Завідуючою  бібліотеки  працювала  Нуштаєва М., пізніше бібліотека знаходилась у іншому  приміщенні, яке  до  цього   часу  не   збереглось. Зараз  бібліотека   знаходиться  в  центрі  села   в  приміщенні будинку  культури.

З  1975 року  у  бібліотеці  працювало  3   працівника: Нуштаєва М. П. 1979 року на місце Нуштаєвої прийшла Стець Л. В. а протягом 1982 року дуже часто мінялись працівники. У 90-ті посади скоротили і залишилась з 2003 року одна Стець Л. В.    А з 2008   року  прийшла іще одна бібліотекар Стахова С. І.

У приміщенні  бібліотеки в 2006 році  зроблено  сучасний  ремонт,  придбано  нові  меблі, 2009 року придбано комп'ютерне обладнання та у 2010 році підключено до  мережі  Інтернет.

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень