A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти та культури Лука-Мелешківської сільської ради

Лука-Мелешківська сільська бібліотека

Бібліотека с. Лука-Мелешківська

Історична довідка

У 1881  році   сільський   схід   ухвалив  рішення про  необхідність  відкриття народного училища  замість  церковно - парафіяльної  школи.  З того ж  року  маємо  першу  згадку  про   існування   при  школі  бібліотеки. Бібліотеку  народного училища,  якою  завідував  Костецький  О.С.,  в  1902  році  відвідували  95  читачів.  Їм  видано  120 книг,  на  1906  рік   в  бібліотеці   нараховувалося  298  томів.  Усі  ці книги   були   власністю  Вінницького   комітету  піклування  про  народну   тверезість. 

З приходом Радянської влади у квітні 1920 року ініціативною групою молоді села було організовано хату-читальню, яка перебувала у віданні повітового комітету КСМУ. Працювала двічі на тиждень. Спочатку фонд був дуже малий: кілька газет та журналів, але за допомогою молоді, яка тягнулась до книги, щороку він поповнювався. І на 1.01.1922 року кількість книг становила 342 примірника. Працював при бібліотеці гурток співу. Першими бібліотекарями були вчителі місцевої школи.

У 1949 році побудовано сільський клуб, в приміщені якого відкрилась бібліотека.  Завідуючою  бібліотеки  працювала  Нуштаєва М., пізніше бібліотека знаходилась у іншому  приміщенні, яке  до  цього   часу  не   збереглось. Зараз  бібліотека   знаходиться  в  центрі  села   в  приміщенні будинку  культури.

З  1975 року  у  бібліотеці  працювало  3   працівника: Нуштаєва М. П. 1979 року на місце Нуштаєвої прийшла Стець Л. В. а протягом 1982 року дуже часто мінялись працівники. У 90-ті посади скоротили і залишилась з 2003 року одна Стець Л. В.    А з 2008   року  прийшла іще одна бібліотекар Стахова С. І.

У приміщенні  бібліотеки в 2006 році  зроблено  сучасний  ремонт,  придбано  нові  меблі, 2009 року придбано комп'ютерне обладнання та у 2010 році підключено до  мережі  Інтернет.

   В серпні 2021 року завідуюча бібліотекою Стець Любов Володимирівна , яка пропрацювала в Лука-Мелешківській сільській  бібліотеці 42 роки, вийшла на заслужений відпочинок. На її місце завідуючою бібліотеки призначено Стахову Світлану Іванівну.

На сьогоднішній день фонд бібліотеки  налічує 5930 книг, 1230 читачів, кількість відвідувань бібліотеки протягом року 8898.     Дуже влучні слова свого часу сказав М. Реріх, що «бібліотека – це місце роботи і «храм думки», і науково-дослідний центр, і лабораторія, і місце високих радощів, світ розуму і очей». Така думка є для нас стимулом до професійного вдосконалення та творчих пошуків.

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень