A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти та культури Лука-Мелешківської сільської ради

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЯРИШІВСЬКА ГІМНАЗІЯ ЛУКА-МЕЛЕШКІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ»


 

 КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД  «ЯРИШІВСЬКА ГІМНАЗІЯ ЛУКА-МЕЛЕШКІВСЬКОЇ  СІЛЬСЬКОЇ РАДИ»


 

     Окрасою кожного села з давніх-давен була школа - скарбниця мудрості, любові і доброти.

     1 вересня 1944 року в селі Яришівка відкрили школу-прогресивну, яка комплектувалась з учнів 1-7 класів. В класі були учні різного віку з 1930 по 1933 роки народження. Не було в класі підручників, зошитів, канцтоварів, не було одягу, взуття, але в очах учнів  світилась радість захоплення тим, що вони можуть вчитися.

    Школа, як і людина, має свою історію, а головне те, що вона має свою душу. А її душа – це учнівський та педагогічний колективи,  такі  різноманітні, різнобарвні  і надзвичайно творчі.  В 1967 році в селі побудовано нове приміщення школи. Школа була розрахована на 10 класів, але  відкрити 10 - річну школу не вдалося, тому  Яришівська восьмирічна школа продовжила свою  діяльність.

  «Кожна людина народжується для якогось діла» Е. Хемінгуей. Філософ Сократ називав вчителів Богом, а вже директора школи і поготів.

   З 1967 по 1969 рр. директором школи була  Наталя Оксентівна Скакун. Саме вона займалася організацією будівництва нового приміщення школи. Школа будувалася коштами і силами колгоспу  с.Яришівка. За керівництва Наталії   Оксентівни до шкільного корпусу  підведено воду зі свердловини, проведено водяне опалення.

     В 1969 - 1976 рр. очолював школу Юрченко Василь Антонович,  учитель – фронтовик, який був улюбленим учителем історії усіх дітей школи. Сам захоплювався історією і прививав любов до історії своєї країни своїм вихованцям.

   В 1976 році керівництво школою передано в руки   Вольській Яніні  Петрівні, енергійній, творчій, яка залишалася її незмінним очільником до 1991 року. Лише один запис  в  її трудовій книжці - учитель української мови. Все своє життя провела у рідній школі. У цей період  завезено нові меблі, парти, школа перейшла на кабінетну систему навчання. Придбано верстаки, верстати, обладнання у майстерню. В 1991 році Яніні Петрівні Вольській присвоєно звання «Заслужений учитель України». 

    Життя школи пройшло під керівництвом  Кривенького Юрія Петровича з 1991 по 2009 рр. В цей період починається реконструкція даху, замінено дерев҆ яні вікна на пластикові в приміщенні школи. Школу підключено до газового опалення. Ю.П. Кривенький дуже багато зробив для естетичного впорядкування школи.

     З 2009 року і на даний час директором школи є  Яцухно Наталія Іванівна, яка разом з педагогічним колективом продовжує кращі традиції історії закладу і зберігає спадкоємність поколінь, залишаючи за собою право затвердити прекрасне відчуття пошани, любові до тих, хто працював і вчився в ній. Непохитне кредо педагогів школи: кожен учень – це особистість, яка вимагає належної професійної уваги та людської поваги.

      Школо моя, радість моя, невпізнанною зробили тебе роки… Та все ж ти така рідна, світла, дорога. Бо ти – колиска, ти – гавань, ти – рідний дім великої дружної родини…

З 1945 по 1990 рік  школа називалася Яришівська восьмирічна школа.  В 1991 році заклад перейменовано на Яришівську неповну середню школу. З 1994 року школа має назву: Яришівська ЗОШ І-ІІ ступенів  Тиврівського району Вінницької області, 2019р. – Яришівська філія  КЗ «ЗЗСО –ліцей Лука-Мелешківської сільської ради», 2022р. – Яришівська філія КЗ  “Лука-Мелешківський ліцей Лука-Мелешківської сільської ради Вінницької області».

     Усе навкруги починається із школи, а в школі – із учителя. А яка ж доля судилась нашій школі і рідним вчителям?

     Найголовнішою запорукою будь-якого освітянського успіху є педагогічний колектив, його творчий запал, талант повинні завжди відповідати потребам сьогодення. Випускники часто повертаються у стіни рідної школи на роботу. Вчителями нашого закладу стали 47 випускників Яришівської   школи.

   Окрасою школи, насамперед, є її учні. Ми пишаємося своїми наполегливими і талановитими вихованцями. Наші учні щороку займають призові місця на олімпіадах та конкурсах, спортивних змаганнях, творчих виставках, є активними учасниками конкурсу знавців рідної мови імені П. Яцика та конкурсу Т.Г.Шевченка.

   Весь педагогічний колектив пишається своїми учнями та випускниками, прагне створити атмосферу доброти, взаєморозуміння, затишку і співпраці.

    Місія школи сьогодні: забезпечити особистісно орієнтовану освіту, що опирається на загальнолюдські цінності демократичного суспільства.

 

 

 

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень