A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти та культури Лука-Мелешківської сільської ради

Пилявська сільська бібліотека

Пилявська сільська бібліотека

Історія Пилявської сільської бібліотеки бере свій початок з далекого 1924 року.

В попівському будинку було відкрито хату-читальню. Сюди сходилися жителі села, щоб почути новини, обмінятись думками про своє життя, послухати книгу, яку читав для них вголос завідуючий Кришнівський Пилип Вікторович - людина закохана в книгу, музику, мистецтво. Зберігся звіт про роботу за II квартал 1925 року. Користувачів було 51, в т.ч. 5 жінок. Книжок всього 112. При хаті-читальні працювали гуртки: художній - 18 чоловік, сільськогосподарський - 11 чоловік. Було проведено 3 вистави, 4 лекції, 2 виступи, випущена 1 стінгазета.

В роки Другої світової війни бібліотека не працювала.

Тільки з 1947 року при клубі відкривається бібліотека, завідував нею Ткачук Яків Антонович, він же і був завклубом. Пізніше його замінив Музика Микола Васильович, а згодом вчитель Пилявської школи Килимчук Петро Григорович.

В 1954 році в приклубну бібліотеку призначають Красовську (Трикозюк) Галину Кузьмівну, яка тільки закінчила 10 клас Тиврівської школи. В бібліотеці нараховувалось 1500 книг, що розміщувались в трьох шафах, в тісній клубній кімнаті.

В 1956 році бібліотеку переносять в приміщення в приміщення колишньої контори колгоспу в дві кімнати. А сама бібліотека стає сільською. Книги надходять регулярно, кількість читачів зростає до 500.

В 1962 році бібліотека переходить в нове приміщення Будинку культури, де займає три величезні кімнати і має окремий вхід. Спільно з працівниками Будинку культури робота проводиться всесторонньо на високому професійному рівні.

Кількість читачів зростає до 850, книговидача до 20000. При бібліотеці працюють клуб "Краєзнавець" та дитяча художня студія.

За зразкову роботу бібліотеці присвоюється звання "Бібліотека відмінної роботи", а завідувач бібліотекою нагороджується медаллю.

В ніч на 26 грудня 1992 року вся багаторічна праця була знищена пожежею в сільському Будинку культури.

Завдяки невтомної праці керівника бібліотеки Красовської Галини, яка своїм оптимізмом та ентузіазмом зуміла об'єднати громаду, бібліотека почала відроджуватись в приміщенні «Будинок тваринника» місцевого КСП.

З лютого 1997 по 2000 рік заклад Фінансується з КСП «Пилявське». Та настали часи випробувань для галузі культури. Книг надходить мінімум, перiодичнi видання відсутні. В 2000 році бібліотека перейшла на бюджет сільськоï ради.

Значною подією в житті закладу стає переїзд бібліотеки в 2007 році приміщення дитячого садка, який знаходиться в центрі села поруч із школою, сільською радою.

До цієї події з районного бюджету виділяється 1500 грн. на придбання нових книг. Іноземні інвестори , які господарюють в селі з 2006 року, також виділяють 1000 грн. на нову літературу. 

Тепер бібліотека займає два просторих світлих зали. Книжковий фонд нараховує 2806 примірників, 380 читачів. Оформлено народознавчий куточок.

В 2013 році з 60-річним безперервним стажем Красовська Галина Кузьмівна йде на заслужений відпочинок.

В 2015 році книжковий фонд поповнюється на 6.5 тис. примірників в зв'язку із закриттям бібліотеки в с.Канава Тиврівського району.

2015-2016 - роки нових випробувань для закладу. Неорганізований бібліотечний фонд, ремонт в зв'язку із заміною вікон, бібліотека втрачає відвідувачів через відсутність комфорту та затишку.

В 2016 році завідувачем бібліотеки на контрактній основі за результатами конкурсу призначають Шеванюк Оксану Володимирівну.

В 2017 році спільно з ГО "Пилявський оберіг" проведено захід, спрямований на оновлення книжкового фонду. в результаті придбано 108 дитячих книг на суму 6200грн.

В 2018 році, з нагоди Міжнародного дня дарування книг, бібліотека від читачів та ГО "Пилявський оберіг" отримала в дарунок 106 нових книг на суму 4846 грн.

Вводяться нові форми роботи - бібліотечний кінотеатр "Мультяшне літо".

В 2017 році бібліотека отримала в дарунок від пані Хайден-Марі Шайблер - дружини інвестора з Німеччини - телевізор.

У бібліотеці діє ляльковий театр "Казкарик". Театральна ширма та ляльки виготовляються власноруч.

Тут функціонує  й творча майстерня, в якій займаються діти та дорослі не тільки рукоділлям, а й хореографією.

В соціальній мережі Facebook в 2017 році створено групу бібліотеки.

Бібліотека тепер в центрі подій, є активним учасником різноманітних заходів.

У листопаді 2020 року Шеванюк Оксана Володимирівна залишає посаду завідуючого бібліотекою.

В січні 2021 року завідуючим бібліотекою призначають Сподарук Юлію Олександрівну.

На сьогоднішній день фонд бібліотеки налічує 8863 примірників, 517 читачів.

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень