A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти та культури Лука-Мелешківської ТГ

Пилявська сільська бібліотека

Пилявська сільська бібліотека

Історія Пилявської сільської бібліотеки бере свій початок з далекого 1924 року.

В попівському будинку було відкрито хату-читальню.

Сюди сходилися жителі села, щоб почути новини, обмінятись думками про своє життя, послухати книгу, яку

читав для них вголос завідуючий Кришнівський Пилип Вікторович - людина закохана в книгу, музику, мистецтво. Зберігся звіт про роботу за II квартал 1925 року. Користувачів було 51, в т.ч. 5 жінок. Книжок всього 112. При хаті-читальні працювали гуртки: художній - 18 чоловік, сільськогосподарський - 11 чоловік. Було проведено 3 вистави, 4 лекції, 2 виступи, випущена 1 стінгазета.

В роки Другої світової війни бібліотека не працювала.

Тільки з 1947 року при клубі відкривається бібліотека, завідував нею Ткачук Яків Антонович, він же і був завклубом. Пізніше його замінив Музика Микола Васильович, а згодом вчитель Пилявської школи Килимчук Петро Григорович.

В 1954 році в приклубну бібліотеку призначають Красовську (Трикозюк) Галину Кузьмівну, яка тільки закінчила 10 клас Тиврівської школи. В бібліотеці нараховувалось 1500 книг, що розміщувались в трьох шафах, в тісній клубній кімнаті.

В 1956 році бібліотеку переносять в приміщення в приміщення колишньої контори колгоспу в дві кімнати. А сама бібліотека стає сільською. Того ж 1956 року Красовська Галина закінчує заочне навчання в Тульчинському училищі культури. Книги надходять регулярно, кількість читачів зростає до 500.

В 1962 році бібліотека переходить в нове приміщення Будинку культури, де займає три величезні кімнати і має окремий вхід. Спільно з працівниками Будинку культури робота проводиться всесторонньо на високому професійному рівні.

В 1968 році завідувач закінчує заочне навчання в Київському інституті культури.

Організовано сільський аматорський хор, участь в якому приймає і завідувач бібліотекою.

Кількість читачів зростає до 850, книговидача до 20000. При бібліотеці працюють клуб "Краєзнавець" та дитяча художня студія.

За зразкову роботу бібліотеці присвоюється звання "Бібліотека відмінної роботи", а завідувач бібліотекою нагороджується медаллю.

В 1991 році Красовську Г.К. занесено на районну Дошку пошани.

В ніч на 26 грудня 1992 року вся багаторічна праця була знищена пожежею в сільському Будинку культури.

Завдяки невтомної праці керівника бібліотеки Красовської Галини, яка своїм оптимізмом та ентузіазмом зуміла об'єднати громаду, бібліотека почала відроджуватись в приміщенні «Будинок тваринника» місцевого КСП.

З лютого 1997 по 2000 рік заклад Фінансується з КСП «Пилявське». Та настали часи випробувань для галузі культури. Книг надходить мінімум, перiодичнi видання відсутні. В 2000 році бібліотека перейшла на бюджет сільськоï ради.

Значною подією в житті закладу стає переїзд бібліотеки в 2007 році приміщення дитячого садка, який знаходиться в центрі села поруч із школою, сільською радою.

До цієї події з районного бюджету виділяється 1500 грн. на придбання нових книг. Іноземні інвестори , які господарюють в селі з 2006 року, також виділяють 1000 грн. на нову літературу. 

Тепер бібліотека займає два просторих світлих зали. Книжковий фонд нараховує 2806 примірників, 380 читачів. Оформлено народознавчий куточок.

В 2013 році з 60-річним безперервним стажем Красовська Галина Кузьмівна йде на заслужений відпочинок.

Того ж року завідувачем бібліотеки призначають Довгалюк Ірину Олександрівну на повний робочий день.

В 2015 році книжковий фонд поповнюється на 6.5 тис. примірників в зв'язку із закриттям бібліотеки в с.Канава Тиврівського району.

2015-2016 - роки нових випробувань для закладу. Неорганізований бібліотечний фонд, ремонт в зв'язку із заміною вікон, бібліотека втрачає відвідувачів через відсутність комфорту та затишку.

В 2016 році завідувачем бібліотеки на контрактній основі за результатами конкурсу призначають Шеванюк Оксану Володимирівну.

В 2017 році спільно з ГО "Пилявський оберіг" проведено захід, спрямований на оновлення книжкового фонду. в результаті придбано 108 дитячих книг на суму 6200грн.

В 2018 році, з нагоди Міжнародного дня дарування книг, бібліотека від читачів та ГО "Пилявський оберіг" отримала в дарунок 106 нових книг на суму 4846 грн.

Вводяться нові форми роботи: Бібліотечний кінотеатр "Мультяшне літо"

В 2017 році бібліотека отримала в дарунок від пані Хайден-Марі Шайблер - дружини інвестора з Німеччини - телевізор.

У бібліотеці діє ляльковий театр "Казкарик". Театральна ширма та ляльки виготовляються власноруч.

Тут функціонує  й творча майстерня, в якій займаються діти та дорослі не тільки рукоділлям, а й хореографією.

В соціальній мережі Facebook в 2017 році створено групу бібліотеки.

Бібліотека тепер в центрі подій, є активним учасником районних та сільських заходів.

У листопаді 2020 року Шеванюк Оксана Володимирівна залишає посаду завідуючого бібліотекою.

В січні 2021 року завідуючим бібліотекою призначають Сподарук Юлію Олександрівну.

На сьогоднішній день фонд бібліотеки налічує 8863 примірників, 517 читачів.

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень