КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД дошкільної освіти «Веселка» Лука-Мелешківської сільської ради
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД дошкільної освіти "Веселка" Лука-Мелешківської сільської ради
За рішенням правління колгоспу «1 Травня» під керівництвом голови колгоспу Наконечного Василя Івановича була виготовлена проєктна документація на будівництво дитячого садочка. Будівництво приміщення розпочав директор радгоспу «1 Травня» Литвинюк Анатолій Гаврилович, і вже у 1989 р. відкрито дитячий ясла-садок «Веселка», який відвідували діти від 2 років.
ДНЗ очолила молодий і кваліфікований керівник Гарник Леся Петрівна. Підібрала і згуртувала творчий колектив, який не боявся труднощів: облаштовували групи, майданчики, упорядковували територію, насаджували дерева, квіти; завозили і наповнювали інвентарем як і групи, так і інші приміщення закладу – все для того, щоб дітям було затишно і комфортно. Надалі продовжила керівництво садочком Нєвідіменко Ірина Семенівна.
В часи розпаду Радянського Союзу була необхідна реорганізація дошкільного закладу, скорочення груп, залишилось лише 2 групи, які функціонували протягом 3 років. Важкі часи впали на плечі завідуючої Петрук Тетяни Миколаївни, якій болісно було пережити той період. Життя в садочку продовжувалося. Групи переповнені. Тетяною Миколаївною було прийнято рішення про відкриття третьої групи.
Час линув і естафету керівництва потрібно було передати.
У 2008 році очолила керівництво садочком Бевз Валентина Василівна, яка разом із колективом продовжувала створювати належні умови для навчання і виховання дошкільників. З урахуванням демографічної ситуації – ростом народжуваності – додатково, під керівництвом Валентини Василівни відкрито 3 групи для дітей віком від 4 до 6 років. Протягом 2019 р. було відкрито ще одну групу. А сприяв наданню фінансової допомоги відкриття груп сільський голова Сич Володимир Миколайович.
Протягом 2019-2020 р. в ЗДО працювало 6 груп, в яких виховувалося 198 дітей. З 2020р. садочок запрацював на повну потужність – 7 груп та 216 дітей. В закладі працюють висококваліфіковані спеціалісти: директор, вихователь-методист, практичний психолог, вихователі, асистент вихователя, помічники вихователів, керівник музичний, інструктори з фізкультури, медична сестра, завгосп, кухарі, праля, оператори, двірник, сторожі.
Педагоги «Веселки» – творчі, закохані у свою професію люди, які працюють креативно, з іскринкою, з новими підходами до навчання та виховання дітей. Право йти в ногу з часом налаштовує їх на постійний пошук нового, впровадження прогресивних новітніх технологій. Провідним видом діяльності залишається гра.
Заклад дошкільної освіти:
- задовольняє потреби громадян відповідної території в здобутті дошкільної освіти;
- забезпечує відповідність рівня дошкільної освіти вимогам Базового компонента дошкільної освіти;
- створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання;
- формує у дітей гігієнічні навички та основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки;
- сприяє збереженню та зміцненню здоров'я, розумовому, психологічному і фізичному розвитку дітей;
- здійснює соціально-педагогічний патронат, взаємодію з сім'єю;
- є осередком поширення серед батьків психолого-педагогічних та фізіологічних знань про дітей дошкільного віку; додержується фінансової дисципліни, зберігає матеріально-технічну базу;
- здійснює інші повноваження відповідно до статуту закладу дошкільної освіти.
Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: створення належних умов для отримання дітьми дошкільної освіти, забезпечення дієвості особистісно орієнтованої освітньої системи та реалізація принципів демократизації, гуманізації та індивідуалізації, інтегративності педагогічного процесу в дошкільному закладі.
Методична мета над якою працює заклад дошкільної освіт: «Діяльнісний підхід професійної майстерності і інноваційної культури кожного педагога для досягнення розвитку компетентності дошкільників».
У нас працюють найкращі люди, які люблять свою справу!