A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти та культури Лука-Мелешківської сільської ради

Яришівська сільська бібліотека


ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ

с. Яришівка

Вінницького району Вінницької області


Історія Яришівської сільської бібліотеки сягає давнини післявоєнних років. До того часу невеличка бібліотека існувала в селі при школі.

Своє окреме життя невеличка бібліотека розпочала у маленькій кімнаті при старому сільському клубі. Книжки збирали по селі самі люди. Так житель села Кристофорова Надія Іванівна згадує, що Соколюк Людвиг Владиславович, який щойно повернувся зі служби у морфлоті, подарував бібліотеці п’ять книжок. На той час це був дуже цінний подарунок. Так  помалу в невеличкій кімнаті зібралося близько ста книг. Правити цим царством книг став перший на селі бібліотекар Пастух Юрій Михайлович. Так як книг було зовсім мало, то видавалися вони по одній на руки, та й ту одну, коли приносили, потрібно було переказати дядькові Юрасю зміст книги. Особливо завзятими читачами були діти, які любовно називали бібліотекаря Юрасем.

Колишня дівчинка-читач згадувала : «Візьму зранку одну книжку, а до обіду вже несу назад, бо прочитала, то дядько Юрась, цей «кривундяка»/ він кульгав на ногу/ не хоче другої дати, то мені кожен раз потрібно було переказувати прочитане. Лише коли я завоювала повну довіру у бібліотекаря, він став видавати мені по дві книжки одразу. Згадую я його завжди лише добрим словом».

Ішов 1958 рік. Фонд бібліотеки налічує на той час вже десь біля трьох тисяч книг, а читало усе село. На той час бібліотека була самим «модним» закладом на селі.

Працювала Ніна Іванівна до 1963 року.

Далі у бібліотеці працює Космина Валентина Павлівна з 1963 по 1966 рік.

В 1966 році до бібліотеки прийшла Пугач Галина Іванівна. Працювала вона у бібліотеці до пенсії, тобто 21 рік.

В 1968 році сільська бібліотека одержала новий зал в новому Будинку культури, в  якому й  до нині вона знаходиться.

На теперішній час завідуючою Яришівською бібліотекою працює Зелінська Наталія Анатоліївна.

Наразі фонд бібліотеки складає 4540 книг.

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі».

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень