A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти та культури Лука-Мелешківської сільської ради

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ПИЛЯВСЬКА ГІМНАЗІЯ" ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Комунальний заклад «Пилявська гімназія» Вінницької області

Школа в селі Пилява, за  розповідями старожилів, існувала ще з 1870- 1880 років. Вона була розміщена у будиночку біля церкви, і вчив дітей грамоті сільський священник. 

У 1923 році почала роботу Пилявська трудова школа І ступеня. В ній було 4 групи навчання. В І групі навчалися 44 учні, в ІІ групі – 15, в ІІІ  - 9, в четвертій – 6. Викладання велось українською мовою. Навчали дітей два вчителя: Заточний Юхим та Стебельська Ганна. Всього у селі було понад 300 дітей шкільного віку, а навчалося лише 74. Розміщувалася школа в побудованому до революції приміщенні. Навчальному закладу належало близько 5 десятин землі. З них 3,5 були під озимими і 1,5 під гречкою. Площа шкільного подвір`я становила 200 квадратних сажнів.

У тому ж році відкрилась школа для малописьменних. Кількість неписьменних віком від 18 до 35 років становила 71 особу. Із книг був «Буквар», газети «Червоний прапор», «Червона зброя», журнали «Безбожник» і  «Самольот».

У 20-х роках в селі існувала школа з польською мовою навчання.

В кінці 1924 року в селі відкрилась хата-читальня. Відкрили її в будинку, шо раніше належав священнику. Сюди сходилися жителі села, щоб почути новини, обмінятись думками про своє життя, послухати книгу, яку читав для них вголос  Кришнівський  Пилип Вікторович – людина, закохана в книгу, музику, мистецтво. Зберігся звіт про роботу за ІІ квартал 1925 року. Користувачів було 51, в т.ч. 5 жінок. Книжок всього 112. При хаті-читальні працювали гуртки: художній – 18 чоловік, сільськогосподарський – 11 чоловік. Було проведено 3 вистави, 4 лекції, 3 доповіді, 2 виступи, випущена 1 стінгазета.

Після війни розпочинається новий період історії села. Відновлюють свою роботу колгосп, школа, сільський клуб.

У  50-х  роках у селі працює Пилявська семирічна школа, якою керує Загурський В.Г. У школі тоді налічувалось 322 учні.

Приблизно у 60-х роках директором школи була Черенівська Валентина Пилипівна.

 У 1978 році у селі була Пилявська школа восьмирічна школа, якою  керувала Денисюк Марія Іванівна.

 У  1982 році директором закладу був Столяр Павло Павлович.

 З 1986 року до 2021 року  керівником школи, яку згодом перейменували на Пилявську школу І-ІІ ступенів, була Лаврова Ангеліна Францівна.  У школі за ці роки навчалось від 60 до 80 учнів.

З 2021 року у селі працює комунальний заклад «Пилявська гімназія», в якому навчаються 104 учні. Директор закладу – Кравчук Яна Сергіївна.

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень