Яришівський сільський будинок культури
Будинку культури у селі Яришівка був відкритий в 1935 році.
Тодішня будівля клубу була розташована в центрі села Яришівка, по вулиці Леніна, неподалік колгоспу. Ззовні це була довга сільська хата, побілена білою глиною, в одній половині якої розташувався сільський клуб, а в інші- поштове відділення та колгоспна контора.
Тодішні дівчата, а нині бабусі, яким по сімдесят літ, згадують: «Було весело повсідатись на лавки і чекати коли будуть «крутити» кіно. Нетерпіння брало… але було й так, що кіномеханік Степан виганяв із залу, бо траплялось кіно для дорослих, ще називалось – до шістнадцяти. Цікавим був Степан, сам малий, а дружина – Павлінка велика, і завжди вони разом були, доки вона до Миргорода не поїхала на відпочинок...» - сміються старі.
Цікавим є і той історичний випадок, що дах клубу був покритий листами заліза з хати Юхтима Омельяновича Сніцара, жителя с. Яришівки, 1900 р.н., який відмовився разом з майном йти до колгоспу. Таким було покарання за відмову від спілки.
Летіли роки, дорослішали діти, молодшали будівлі… і вже дочка Юхтима Сніцара – Ганна, працюючи штукатуром разом зі своєю бригадою зводила стіни тоді нового культурного комплексу, який включав в себе адмінприміщення, клуб та школу, (кінозал клубу почав своє існування і як актовий зал школи). Це був 1968 рік.
Першим директором клубу був Любченко Дмитро Олексійович. У далекі 70-ті ним був створений вокально-інструментальний ансамбль.
На зміну йому прийшла сім’я Пугачів: Анатолія Григоровича та Тамари Іванівни, які віддали Будинку культури багато років творчого та звичайного людського життя.
Знову ж таки закономірним є той факт, що художнім керівником Будинку культури була і онука Юхтима Сніцара – Шахайда Ніна Василівна, а директором - її чоловік, Шахайда Юрій Дмитрович. Через багато років життя повернуло у ці стіни і правнуку діда Юхтима - Мирославу.
Напевно з доброю душею дід віддав ту покрівлю, бо Будинок культури часто був очолюваний подружжями.
От і в наші дні Будинку культури своє життя, час та талант віддає подружжя Кирильчуків : Лілії Іванівни та Володимира Петровича, який до речі є учнем та продовжувачем настанов першого директора будинку культури Любченка Д.О.
На сьогодні СБК Яришівка продовжує жити своїм насиченим творчим життям. Тут часто чути співи дитячих колективів, радісно від досконалої дитячої гри на музичних інструментах, на свята закликають пісні аматорських колективів села, організовуються виставки народної творчості, конкурси, дискотеки та ін.