Яришівський сільський будинок культури
Культура – це життєва сила суспільства: історія, традиції, мистецтво, самобутність народу.
Кожен час ставить перед культурою свої завдання. Однак на будь-якому етапі розвитку потрібно робити все для збереження та популяризації народних традицій, звичаїв, обрядів, розвитку творчості дітей, молоді та втілення щось нового.
Перший Яришівський будинок культури був відкритий в 1935 році. Ззовні це була довга сільська хата, побілена білою глиною, в одній половині якої розташувався сільський клуб.
У 1968 році побудували новий двоповерховий культурний комлекс, який включав адмінприміщення, актову та танцювальну залу, бібліотеку, школу та поштове відділення (функціонує і до тепер).
Щодня двері Структурного підрозділу-філії Комунального закладу «Центр культури та дозвілля Лука-Мелешківської сільської ради» с. Яришівська відкриті для дітей та дорослих, які приходять сюди для того, щоб поспілкуватися в колі друзів, розповісти про свої досягнення та поділитися переживаннями. Залюбки приходять діти, які є учасниками клубних заходів. А наша головна мета, щоб діти розвивалися, творчо зростали, мали опору і гарних друзів.
На даний час у структурному підрозділ-філії КЗ ЦКіД с. Яришівка функціонують гуртки:
- Творча майстерня «Фантазія», де діти власноруч виготовляють поробки з різних матеріалів, розвиваючи уяву, мислення, дрібну моторику, пам'ять та увагу.
- Гурток «Грай – Відпочивай», на на заняттях якого з великим задоволенням діти відпочивають та грають різноманітні ігри (від настільних до спортивних). Це гурток, що тренує вміння говорити, уявляти, пояснювати, рахувати, мислити стратегічно і тактично.
- Гурток художнього читання «Соловейки». Кожен із учасників вирізняється своєю неординарністю, але всіх об’єднує любов до поезії та літератури. Діти тренують пам'ять, чіткість дикції та виразність вимови.
Протягом року у закладі проводяться різні за формою та тематикою культурно-дозвіллєві заходи, на яких висвітлювали події місцевого, загальнонародного та державного значення.
З початку війни заклад бере участь у волонтерській роботі. Це – плетіння сіток, допомога переселенцям, приготування смаколиків для наших військових та інше.
Попереду, в планах, є ще дуже багато творчих задумів, які неодмінно будуть втілені в життя. Є над чим працювати, є з ким працювати, а основне – є для кого працювати! Ми раді всім.